Apie mus

Mokykla – pensionas įsikūręs Trakų istoriniame nacionaliniame parke, Varnikų botaniniameų zoologiniame draustinyje (Varnikų kaimas, Trakų r.), vaizdingų miškų ir Skaisčio ežero apsuptyje, etnografinėje sodyboje... Tik 20 minučių kelio automobiliu nuo Vilniaus centro, 3 km nuo Trakų! Mus tarsi apjuosia pažintinis mokomasis pėsčiųjų takas, Varnikų, Bražuolės, Daniliškių ir Strėvos piliakalniai.

Mūsų dienos ritmas

Moksleivius pirmadieniais ir penktadieniais atvežame ir parvežame iš sutartinių vietų. Į mokyklą ar iš jos moksleivius gali pavežėti ir tėvai. Moksleivius apgyvendiname nuo pirmadienio iki penktadienio. Jei pageidaujama - visą savaitę.
Mokykloje-pensionate esanti dienotvarkė pripildo vaikų dieną. Po pamokų ir jų ruošos vaikai skaito, žaidžia, stebi kaip yra dirbami ūkio darbai, sportuoja, bendrauja. Jiems skiriamos pareigos ir atsakomybės ugdo jų atsakingumą, darbštumą, asmeninius gebėjimus, kruopštumą. Disciplina leidžia išnaudoti visą dieną turiningai, nepradanginti valandų spoksant į televizoriaus ar kompiuterio ekraną ir tuo pačiu atveria vaikui realų pasaulį, kuris taip dažnai lieka už lango.

Bendruomeniškumas yra vis labiau primirštamas pasaulyje, kuriame skatinamas individualizmas ir konkurencija, bet paradoksas, jog pasaulyje žmonės vis labiau supanašėja. Vienodai suformuotas požiūris į gyvenimą, prekių ženklai, televizijos šou, informacijos perteklius internete ir reklama skelbia, kad visi esame skirtingi ir ypatingi. Bendruomenių sukūrimas yra raktas į visuomenės pasikeitimus. Mokykloje-pensione tvirta bendruomenė sukuria šeimos atmosferą, kurioje vaikai gali atskleisti savo stipriąsias savybes ir pagerinti silpnąsias. Mažo skaičiumi mokyklos-pensiono privalumas yra tame, kad tinkamas auklėtojų dėmesys kiekvienam vaikui padeda išvengti patyčių, kurios klesti didelėse mokyklose. Taip pat bendruomeniškumas yra pamatas užtikrinti gebėjimą dirbti komandoje.

Mūsų privalumai:

• Sveikas maistas, prie kurio auginimo ir gaminimo turi galimybę prisidėti ir vaikai.
  • Nuostabi vieta nutolus nuo šurmulio ir parduotuvių, bet lengvai pasiekiama iš didžiųjų miestų.
  • Kasdienis fizinis aktyvumas, pižiūrint treneriams ir auklėtojams. Komandiniai žaidimai, vandens, žiemos, žirgų sportai.
  • Verslumo pradmenys, seminarai, kuriuos veda patyrę verslininkai.
  • Filosofinis ugdymas, kuris yra viso ugdymo pamatas formuojant asmenybes.
  • Bendruomeninis gyvenimas, kuriame auklėtojai ir mokiniai gyvena vienoje aplinkoje.
  • Dalį mokinio mokymo ir išlaikymo išlaidų apmoka mokyklos - pensiono steigėjai ir rėmėjai.
  • Mokykloje-pensione gali gyventi vaikai iš viso pasaulio.
  • Galimybė su mokykla-pensionu susipažinti poilsiaujant vasaros, rudens, žiemos ar pavasario stovyklose.